Zmiany na serwerze

Witam!
Przychodze z propozycja aby troszke zmienic serwer.
- Przerobic wersje na 1.12.2 + (czyli mozna 1.13 1.14 itp).
- z obecnych skrzynek zrobic cobblex czyli skrzynke ktora sie craftuje z 9x64 cobllestona oraz premiumcase ktore mozna wykopac albo kupic w itemshopie.
Wedlug mnie ze skrzynek powinny leciec cenniejsze itemki.
- utrudnic itemy na gildie ( aby posiadanie gildi bylo cenniejsze)
- na przedluzenie gildi diaxy albo szmaragdy
- oraz zeby tematyka serwera byly by wojny gildi, czyli klepa i przebijanie
- dokupienie parametrow maszyny (zeby przy 40 osobach niebylo lagow)
- oraz limit koxow refow perel w eq , poniewaz klepa gdy gracze maja 64 koxow w eq jest bez sensu

- zmienic plugin na glowy aby z mobow nielecialy glowy bo posiadanie beacona niejest niczym szczegolnym (chodzi mi o wither szkielety)

Pozdrawiam
Moj nick w mc Kwasek_2115

Firkas napisał 14 Lis 2019, 22:59:
Zły dział, przenoszę
Odpowiedz
1. Zły dział 2. Bezsensowne pomysły, szczególnie nie rozumiem tego: na przedluzenie gildi diaxy albo szmaragdy przecież ułatwimy rozgrywkę bo diax lub szmaragdy wykopiesz sobie lub od wieśniaka kupisz, a unikalny stary pasek i zieloną kule trafisz w skrzynce tylko lub kupisz od gracza. 3. tematyka serwera przecież jest obecnie wojny gildii bo są gildie proste i cały czas są ataki 4. Zmiana wersji na starsza jest najgorszym rozwiązaniem, jedyne co to trzeba zmienić maszynę na której stoi serwer, bo wersja 1.14.4 nie ma tu nic do gadania, inne serwery też stoją na 1.14.4 mają po 50 100 graczy i nie ma żadnych lagów i spadków tpsów, problem tkwi w maszynie serwera, po prostu trzeba przełączyć się na inną lepszą i ciekawszą lub pomyśleć nad hostingiem.
Odpowiedz
(14 Lis 2019, 22:28)FudzoL0L napisał(a): 4. Zmiana wersji na starsza jest najgorszym rozwiązaniem, jedyne co to trzeba zmienić maszynę na której stoi serwer, bo wersja 1.14.4 nie ma tu nic do gadania, inne serwery też stoją na 1.14.4 mają po 50 100 graczy i nie ma żadnych lagów i spadków tpsów, problem tkwi w maszynie serwera, po prostu trzeba przełączyć się na inną lepszą i ciekawszą lub pomyśleć nad hostingiem.

Pokaż mi serwer, na którym przy wersji 1.14.4 nie ma lagów, gdzie będzie 30+ online z taką wielkością świata.

Wyjątkowo w tym temacie, nie będzie w żaden sposób karana reklama innych serwerów.

Jeżeli 1.14.4 nie ma tu nic do gadania do zapraszam do lektury.

https://www.spigotmc.org/threads/are-you...ly.392911/
Odpowiedz

(14 Lis 2019, 22:59)Firkas napisał(a):
(14 Lis 2019, 22:28)FudzoL0L napisał(a): 4. Zmiana wersji na starsza jest najgorszym rozwiązaniem, jedyne co to trzeba zmienić maszynę na której stoi serwer, bo wersja 1.14.4 nie ma tu nic do gadania, inne serwery też stoją na 1.14.4 mają po 50 100 graczy i nie ma żadnych lagów i spadków tpsów, problem tkwi w maszynie serwera, po prostu trzeba przełączyć się na inną lepszą i ciekawszą lub pomyśleć nad hostingiem.

Pokaż mi serwer, na którym przy wersji 1.14.4 nie ma lagów, gdzie będzie 30+ online z taką wielkością świata.

Wyjątkowo w tym temacie, nie będzie w żaden sposób karana reklama innych serwerów.

Jeżeli 1.14.4 nie ma tu nic do gadania do zapraszam do lektury.

https://www.spigotmc.org/threads/are-you...ly.392911/

Jest coś na rzeczy, jak inne serwery sobie normalnie radzą i nie mają żadnych lagów.

No tutaj chyba najlepszym przykładem będzie serwer DustCraft - 54.38.199.191 . Który w ogóle nie ma lagów, ma lepszą maszynę i serwer ma bardzo dużo skryptów i różnych pluginów, więc nie widzę przeciwwskazań, aby tutaj ulepszyć maszynę :)

Można też podać przykład serwera krystalmc.pl lecz tutaj granica mapy wynosi 7.500 kratek.

Na pewno dalej próbujesz/jecie coś z tym zrobić i na bieżąco szukacie różnych rozwiązań, jeśli na prawdę nic to nie da to jedynym wyjściem tak jak wcześniej mówiłeś jest wyczekiwanie na wersję 1.15 ? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć :C Zrób testy na innych maszynach, hostingach.

Odpowiedz
Testy był robione. Serwer dustcraft z tego co mi się wydaje mi kilkukrotnie mniejszy obszar mapy, chyba że się mylę to możesz mnie poprawić :)
Odpowiedz

(16 Lis 2019, 18:55)Chris napisał(a): Testy był robione. Serwer dustcraft z tego co mi się wydaje mi kilkukrotnie mniejszy obszar mapy, chyba że się mylę to możesz mnie poprawić :)

Jeśli testy były robione i dalej nic to nie wiem...sam już się poddaje ;//

Odpowiedz

Dustcraft jest najgorszym przykładem. Ma mapę do 2k, większość graczy siedzi na stoniarkach, maszynę z enderchestu, a tak wydajnościowo wypada ec w porównaniu z aktualną przy takim samym RAMie, wielkości świata, miejscu odbywania testu, online. Jedyną różnicą jest "maszyna", która jest tą samą na której działa dust.

Aktualna:

EC:

Krystal jest dobrym przykładem, tylko tutaj są mocno ograniczone moby. Mniejszy świat + minimalne respy mobów przykładają się, że zamiast tych 1-3% na moba będzie tam poniżej 1%(Prawdopodobnie).

Odpowiedz
lunarmc.pl
Odpowiedz
(30 Lis 2019, 16:35)Kwasek_2115 napisał(a): lunarmc.pl

Świat jest do 2500 kratek.
Słaby przykład.
[Obrazek: b_560_95_1.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości